Potrzebujesz na hipotekę? Wynajmij dom!

Jeśli jesteś właścicielem domu, ale tymczasowo nie stać cię na płatności i nie możesz znaleźć tańszego mieszkania, prawdopodobnie obawiasz się utraty domu.

Dobra wiadomość jest taka, że tylko około 5% Polaków miało zaległości w spłacie kredytu hipotecznego w 2018 r., W porównaniu do 30% w połowie 2017 r. Ale to nadal reprezentuje miliony właścicieli domów, którzy nie mogą pokryć swoich zobowiązań hipotecznych, nie mogą refinansować.

To pozostawia niewiele opcji dla właścicieli płatności za ich dom. Ale możesz skasować scenariusz wynajmując swój własny dom i zarabiać pieniądze, zachowując tytuł do własnego domu. Czy to jest wykonalne? Pewnie. To jest łatwe? Podobnie jak w przypadku większości decyzji dotyczących rynku mieszkaniowego – nie do końca. Ale jeśli wiesz, co robisz, planujesz z wyprzedzeniem i podejmujesz właściwe decyzje dotyczące tego, kto mieszka w twoim domu (i za ile), scenariusz „wynajęcia domu” może sprawnie działać, dla ciebie i najemcy.

Wysoki popyt

Na początek warto podkreślić, iż istnieje większe zapotrzebowanie na wynajem domu niż mogłoby się wydawać. Według danych sporo osób twierdzi, że najemcy mogą być tak samo zadowoleni jak właściciele domów. Kolejne grupy konsumentów twierdzi, że kupowanie stało się mniej atrakcyjne a wynajem stał się bardziej atrakcyjny niż przedtem.

Czy naprawdę potrzebujesz wynająć swój dom? Przyczyny wynajmu domu to nie wszystko, ale są one ważne. Inne powody

Musisz sprzedać swój dom, ale z jakiegoś powodu nie możesz.

Chcesz zmniejszyć metraż na którym mieszkasz, ale równocześnie chcesz ocalić dom rodzinny dla swoich dzieci.

Wszystkie osoby, które decydują się na wynajem swojego domu muszą wiedzieć, jak ważne jest, aby podejmowali działania, aby kształcić się w zakresie podstaw zarządzania nieruchomościami. Ta kwestia nie jest osamotniona w tej perspektywie – potencjalni wynajmujący domy naprawdę muszą przeprowadzić badania.

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny - kompendium wiedzy

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie jesteś w stanie dokonać terminowej spłaty kredytu hipotecznego, możesz rozważyć wynajem swojego domu przez pewien czas – naprawdę może to być dobrą opcją.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.