Coraz więcej wydatków, coraz większe potrzeby z tym boryka się chyba większość Polaków. Sytuacje to często doprowadzają nas do tego, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy banku i zaciągnięcia kredytu. Kredyty natomiast mogą doprowadzić do tego, że zaczniemy wpadać w spiralę długów. Nie zawsze wiemy jak wybrnąć z takiej sytuacji i poprawić swój domowy budżet. Okazuje się że wystarczy że zrobimy dokładny bilans swoich zobowiązań, a następnie zamienimy je wszystkie w jedną ratę, którą będzie nam zdecydowanie łatwiej spłacać. Rozwiązanie to nazywa się konsolidacją i korzysta z niej coraz więcej Polaków.
Zarzadzanie sowimi długami jest tak samo ważne jak zarządzanie finansami i planowanie codziennych oraz comiesięcznych wydatków. Nasza jedna nieprzemyślana i zła decyzja może doprowadzić do tego, że przestaniemy panować nad swoim domowym budżetem. Jak się okazuje sposobem na uratowanie naszych domowych finansów może być właśnie konsolidacja kredytów.
Plusy konsolidacji
Największym plusem konsolidacji jest to że kilak zobowiązań zostanie zastąpionych jedną ratą. To rozwiązanie jest dobre zarówno dla osób które faktyczne zaczynają mieć problem ze spłatą rat których jest za dużo, jak i dla tych którzy po prostu nie panują już nad ilością rat oraz terminem ich spłaty. Jedna rata będzie dla nich zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem i co więcej z pewnością nie zapomnimy o jednej płatności i dzięki temu w naszym domowym budżecie zapanuje ład i porządek. Pamiętajmy o tym, że skonsolidować możemy wiele różnych zobowiązań, zarówno kredyty hipoteczne, samochodowe, mieszkaniowe jak i pożyczki ratalne i karty kredytowe czy również chwilówki. Ostateczne zdanie należy jednak do banku i to on określi które zobowiązani mogą podlegać konsolidacji , dlatego tak ważne jest abyśmy zapoznali się z ofertami różnych banków. Dzięki konsolidacji możliwe jest również wydłużenie okresu spłaty zobowiązań i w związku z tym obniży się również wysokość naszych rat miesięcznych. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że im dłuższy okres kredytowania tym więcej będziemy musieli dodać. Na t=etapie konsolidacji kredytów możemy również zmienić datę spłaty rat i dostosować ją do naszych potrzeb, tzn. jeżeli nasze wynagrodzenie wpływa na konto przypuśćmy 10 dnia każdego miesiąca, tego dnia również możemy dokonać spłaty kredytu.
Jak konsolidacja wpłynie na nasz domowy budżet
Decydując się na konsolidację w dogodnych warunkach znacznie poprawimy swój domowy budżet. Kredyt ten może być droższą opcją niż wszystkie zobowiązania jednak pozwoli nam ono zmniejszyć miesięczne raty i zacząć panować nad ich spłatą i domowymi finansami .