Karty kredytowe to też forma kredytu

Karty kredytowe to kredyt gotówkowy w innej nowocześniejszej formie. Karty kredytowe są dobrym wynalazkiem a jednocześnie jednym z bardziej zagmatwanych produktów finansowych. Kredyt gotówkowy w formie karty kredytowej działa podobnie jak karta debetowa, które jest produktem bardziej znanym i powszechnie stosowanym. Każda karta kredytowa posiada swój rachunek. Jest to tak naprawdę limit kredytu, jaki przyznał nam bank. Za każdym razem płacąc kartą kredytową wydajesz pieniądze banku a nie swoje. Kredyt gotówkowy na karcie kredytowej jest jednak ograniczony. Ogranicza go suma, na jaką bank udzielił nam kredytu w formie karty kredytowej. Pożyczka pieniędzy, jaka jest korzystanie z karty kredytowej prędzej czy później i tak musi być spłacona. Nie trzeba tego jednak robić zaraz. Zadłużenie na karcie kredytowej charakteryzuje się, bowiem okresem bezodsetkowym. Okres bezodsetkowy to czas, gdy operowanie pieniędzmi banku nic nas nie kosztuje. W tym okresie zadłużenie nie jest oprocentowane. Aby pożyczka pieniędzy z karty debetowej była opłacalna należy spłacić zadłużenie karty kredytowej w trakcie okresu bezodsetkowego. O spłacie zadłużenia na karcie kredytowej w trakcie trwania okresu bezodsetkowego trzeba koniecznie pamiętać. Jeżeli nie zdążymy spłacić zadłużenia na czas bank zacznie nam naliczać odsetki. Pamiętać należy także, że odsetki będą naliczane od samego początku, czyli od daty pierwszego zaciągnięcia kredytu a nie od zakończenia okresu bezodsetkowego. W takim wypadku wszelkie korzyści płynące z okresu bezodsetkowego przepadają. Kara kredytowa za niespłacenie w terminie zaciągniętego kredytu są maksymalne odsetki, na jaki może pozwolić sobie bank i które to reguluje ustawa. Pożyczka pieniędzy z karty kredytowej dla osób, które korzystają z niej poprawnie nie oznacza jednak tak drastycznych kosztów odsetek a produkt ten jest jednym z najbardziej opłacalnych wśród kredytów gotówkowych na rynku.

Jakie kryteria trzeba spełnić by otrzymać od banku kartę kredytową?

Podobnie jak w innych oferowanych produktach bankowych, aby dostać kartę kredytową trzeba spełnić odpowiednie warunki. Pierwszy z nich to dobra historia kredytowa. Osoba ubiegająca się o taką kartę powinna mieć dobrą historię kredytową, lub nie mieć jej wcale. Gdy w przeszłości mieliśmy już problemy z spłatą zobowiązań i widniejemy w Krajowym Rejestrze Dłużników na kartę kredytową nie mamy szansy. Bank na naszą prośbę odpowie negatywnie. Kolejnym kryterium, jakie bank bierze pod uwagę jest zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa obliczana jest przez bank na podstawie naszych dochodów pomniejszonych o nasze wszelkie zobowiązania. Zdolność kredytowa pozwala bankowi na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o przyznanie nam karty kredytowej.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy w Raiffeisen Polbank.

Ważną rzeczą jest fakt, że banki mogą stawiać zupełnie inne wymagania osoba prowadzącym działalność gospodarczą. Warunki dla przedsiębiorców są znacznie bardziej restrykcyjne. Każdy przedsiębiorca ubiegający się o przyznanie mu karty kredytowej musi udowodnić bankowi, że prowadzi własną działalność gospodarczą, od co najmniej dwóch lat. O ile wymagania wiekowe banku do osoby zatrudnionej na umowę o pracę to ukończone 21 lat to w przypadku przedsiębiorców muszą mieć oni ukończone 25 lat. Warunki przyznawania karty kredytowej mogą być inne w różnych bankach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, w jakim banku chcemy wziąć kartę kredytową zapoznajmy się z ofertą różnych banków oraz zasadami ich przyznawania. Wybierzmy ofertę najbardziej korzystna dla nas.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.