Pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania nieodłącznie wiąże się z koniecznością dopełnienia rozmaitych formalności. Choć dla wielu tego typu zagadnienia są nudne i podchodzą oni do tych spraw lekceważąco, nie jest to właściwy model postępowania. Tutaj również czeka bowiem na nasz szereg istotnych zadań do wykonania. Trzeba pamiętać chociażby o dokładnym przeczytaniu umowy przed jej podpisaniem – choć wydaje się to oczywiste, wciąż wiele osób o tym zapomina. To z kolei może prowadzić do naprawdę nieprzyjemnych konsekwencji, zobacz oferty kredytów.
Wnioskowanie o kredyt gotówkowy – jak przebiega?
W wielu przypadkach wniosek o przyznanie przez bank kredytu gotówkowego można złożyć przy pomocy sieci internetowej. Załatwianie tego typu spraw zdalnie jest naprawdę wygodne, a w dzisiejszych czasach również bardzo popularne. Wiele osób ceni sobie bowiem możliwość wypełnienia formularza bez ruszania się sprzed monitora własnego komputera. Na tym etapie podajemy bankowi swoje dane osobowe, aby mógł on zweryfikować naszą tożsamość. Istnieją różne metody potwierdzania tego aspektu wniosku. Informujemy bank również o tym, jaką konkretnie propozycją jesteśmy zainteresowani i jakie są nasze potrzeby. Wprowadzamy również wstępne dane związane z naszą sytuacją finansową. Na tej podstawie banki przygotowują dla nas ofertę.
Oczekiwanie na decyzję banku w sprawie kredytu gotówkowego
Jeżeli nasz wniosek zostanie przyjęty, przystępujemy do etapu oczekiwania na decyzję. W tym czasie banki szczegółowo weryfikują naszą wiarygodność i zdolność kredytową. My natomiast często musimy dostarczyć dokumenty potwierdzające, na przykład, wysokość naszych zarobków. Zakres gromadzonej dokumentacji zależy od praktyk obowiązujących w danej instytucji finansowej. Niejednokrotnie chodzi tutaj o zaświadczenia od pracodawców lub zleceniodawców, czy też deklaracje podatkowe w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Jeżeli bank uzna, że może nam przyznać kredyt gotówkowy, wówczas przystępujemy do podpisywania umowy. Trzeba dokładnie ją przeczytać przed podpisaniem, a nasza decyzja musi być szczegółowo przemyślana. Jeżeli coś jest nieklarowne, powinniśmy to wyjaśnić – pominięcie niejasności może później prowadzić do szeregu komplikacji.